Adam Wawoczny - Architekt - informacje o pracowni.

Architekt - Adam Wawoczny

Adam Wawoczny - Architekt, założyciel i główny projektant w pracowni. Dyplom obroniony z wyróżnieniem na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

ul. Zamkowa 10, 44-177 Paniówki
m: 783 698 868
adam@wawocznyarchitekt.pl
NIP 635 164 68 83
nr konta: 08 1050 1634 1000 0022 7573 7290

Pasja

Już od najmłodszych lat pasjonowało mnie wszystko, co było związane z tworzeniem i wymyślaniem czegoś nowego. Czegoś  co ma ścisły  związek z wyobraźnią przestrzenną: rysowanie, malowanie, sklejanie modeli samolotów,  konstruowanie makiet kolejowych, budynków, modelowanie.

Te zainteresowania przerodziły się w pasję – głównie do rysowania i przenoszenia wizji na papier. Ta pasja przesądziła o wyborze i kierunku dalszej nauki.

Nauka i praca

W roku 2006 ukończyłem studia na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.  Już od roku 2004 pracowałem jako asystent architekta w kilku dużych śląskich biurach projektowych.  Uczestniczyłem tam w projektowaniu budynków o różnorodnym przeznaczeniu:  domów,  banków, supermarketów,  hoteli. To pozwoliło mi  zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności  niezbędne w dalszej pracy zawodowej.  Po kilku latach pracy w zawodzie  odkryłem  co chcę robić. Wiedziałem, które projekty są dla mnie najbardziej motywujące i dają najwięcej satysfakcji z pracy.

Misja

Zaraz po studiach,  zaczęli się  do mnie zgłaszać pierwsi indywidualni klienci z prośbą o zaprojektowanie  im domu  lub wnętrza. W krótkim czasie  było ich coraz więcej, a ja wtedy odczuwałem potrzebę usamodzielnienia się. W roku 2009 podjąłem decyzję o założeniu autorskiego biura projektowego pod nazwą Architekt Adam Wawoczny.

Współpraca ze starszymi i bardziej doświadczonymi architektami, oraz współpraca z najlepszymi projektantami branżowymi zaowocowały wzrostem zainteresowania moimi usługami. Każdy projekt  tworzymy na indywidualne zamówienie w oparciu o kontekst miejsca i wytyczne przyszłego użytkownika.

Od początku działalności biura spod mojej reki wyszło około 500 różnych projektów – projekty wnętrz, projekty domów, budynków usługowych, wnętrz hoteli, restauracji i wielu lokali usługowych.

Działamy lokalnie – na Śląsku i tutaj najbardziej lubimy tworzyć projekty.  W kontekście miejsca, przestrzeni, historii, zawsze  blisko naszych klientów. Znamy tereny na których pracujemy i wiemy że nie są łatwe, ale to tylko nas bardziej  motywuje do pracy.

Działamy też poza lokalnym rynkiem – Warszawa, Kraków,  i inne miasta – tam też udało  nam się zaistnieć.

Uprawnienia                    

W 2014 roku uzyskałem uprawnienia do projektowania w zakresie architektury bez ograniczeń.  Jestem członkiem  Śląskiej Okręgowej  Izby  Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Architekt – to zawód zaufania publicznego. To zobowiązuje nas do utrzymania wysokiego poziomu naszej pracy, odpowiedzialności za każdą postawioną kreskę,  zwracania uwagi na jakość proponowanych rozwiązań,  kreowania przyjaznej do życia przestrzeni .

O firmie